هیرپیکس آفتاب اهواز دوشنبه 4 اردیبهشت

هیرپیکس: آفتاب اهواز دوشنبه 4 اردیبهشت اوقات شرعی روز دوشنبه طلوع آفتاب غروب آفتاب

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی، حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور و حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ۲۷ مهرماه

اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

عبارات مهم : قانون

مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی، حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور و حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ۲۷ مهرماه با حضور در برنامه گفتگوی خاص خبری به بررسی عنوان قلیان سراها پرداختند.

گروه تحریریه سایت نوشت:محمدرضا مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور عزیزمان ایران در ابتدا در پاسخ به پرسش اول مجری برنامه مبنی بر اینکه چقدر مصرف قلیان در داخل کشور زیاد کردن یافته است،گفت: زنگ خطری در کشور به صدا درآمده و آن گسترش مصرف قلیان در میان جوانان است.

اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

وی گفت: طی تحقیقات به عمل آمده ۲۵ درصد مردها بالای ۱۷ سال و ۵ درصد زن های بالای ۱۷ سال استعمال دخانیات دارند.

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور عزیزمان ایران بیان کرد: طی مطالعات به عمل آمده استعمال قلیان در دختران در بعضی از مراکز به ۳۵ درصد و در میان پسران تا ۴۲ درصد رسیده است و این آمار مربوط به سنین دبیرستان و دانشگاهی است.

مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی، حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور و حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ۲۷ مهرماه

مسجدی با اشاره به اینکه جمع آوری قلیان قسمتی از قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات هست، افزود: قهوه منزل مجوز دار تازه که مجوز عرضه قلیان داشته باشد، نداریم.

وی با بیان اینکه در مورد قلیان سنت شکنی عجيبی در حال رخ دادن است گفت: ۱۸ درصد کسانی که قلیان می کشند، معتاد می شوند.

همایون هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه با اشاره به اینکه با طرح ضربتی به شدت مخالف هستم ، آیا طرح ضربتی جهت ایجاد اشتغال ایجاد نمی شود؟ اظهار داشت: در نظامات اجتماعی چیزی به نام طرح ضربتی نداریم.

اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

وی با اشاره به اینکه جهت مقابله با استعمال قلیان طرح ضربتی جواب نمی دهد، باید طرح های فرهنگی را جایگزین کرد افزود: طرح ضربتی عینا خیانت به مملکت است.

محمد جواد حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به اینکه قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات مورد نیاز الاجرا است و باید در کل کشور اجرا شود اظهار داشت: وزارت بهداشت به شدت به دنبال اجرای قانون است ولی وزارت کشور به جهت پرسشها متفاوت مخالف اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات است.

مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی، حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور و حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ۲۷ مهرماه

در ادامه برنامه گفت و گوی خاص خبری مسجدی دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیات با بیان اینکه عرضه قلیان مغایر انضباط اجتماعی است،گفت : ما جهت مواردی که با سلامت مردم بازی می کند وظیفه داریم مقابله کنیم. اگر جوانان بیکارند و تفریح ندارند باید این موارد آینده نگری شود ولی نباید تشویق به صرف قلیان کنیم. ما باید جهت سلامتی جوانان عزیزمان تلاش کنیم و همه باید پایبند قانون باشیم.

وی با اشاره به ۴ ایین نامه اجرایی جهت مقابله با قلیان ها ؛ افزود: تریاک هم یک ماده دارویی است ؛ ولی آیا باید ما تریاک مصرف کنیم. تنباکو بسیار خطرناک و خلاف است .

اعتراض به طرح ضربتی قلیان در مجلس

دبیر کل جمعیت مبارزه با دخانیات تاکید کرد : ۴۰ مرکز قانونی عرضه قلیان وجود دارد.

در ادامه این برنامه هاشمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه جهت اجرای یک قانون مقدماتی نیاز است تاکید کرد : همه قوانینی که وضع شده است باید پیش زمینه اش هم فراهم شود.

وی با بیان اینکه مصرف قلیان اساسا خلاف هست، گفت : من با این عنوان مخالفم و مصرف قلیان مضر است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت : ما مردمی هستیم که آزموده هستیم و طرح ضربتی هیچ توجیهی ندارد و تار و پودش از اول در رفته است.

در ادامه برنامه گفت و گوی خاص خبری حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور گفت : توزیع قلیان از نظر بهداشت اشتباه است و وزارت بهداشت به این عنوان انتقاد دارد. وزارت بهداشت و نیروی انتظامی جهت اجرای این قانون مدعی است.

وی افزود: ما بحثمان این است که سخنان آقای هاشمی باید در کمیسیون ها مطرح شود.

در ادامه برنامه حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت گفت : ما قانون داریم و قانون مورد نیاز الاجراست. جنبش افراد به استعمال دخانیات درست نیست و با نام بیکاری مردم را به مصرف قلیان تشویق نکنید.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در ۱۱ سال اخیر یک پروانه توزیع دخانیات صادر نکرده هست، گفت : بعضی قهوه منزل ها حتی عرضه قلیان مسئله دارد و گاهی در تنباکوها امفتامین و شیشه و مواد مخدر می ریزند.

حریرچی راجع به ساز و کار نظارت بر قلیان ها گفت : اصناف باید نظارت کنند. فاجعه است که جوانان ما به سمت قلیان کشیده شوند و البته عنوان اشتغال جواانان نیز باید حل شود.

نادری ابیانه مشاور اتحادیه قهوه منزل داران و سفره منزل های سنتی گفت : گیاه های تدخینی یک خانواده بزرگ از گیاه های هست. قلیان یک ابزار بوخور سنتی است و ارتباطی به دخانیات ندارد.

واژه های کلیدی: قانون | برنامه | بهداشت | قانونی | دخانیات | مصرف قلیان | استعمال قلیان | جمع آوری قلیان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog