هیرپیکس آفتاب اهواز دوشنبه 4 اردیبهشت

هیرپیکس: آفتاب اهواز دوشنبه 4 اردیبهشت اوقات شرعی روز دوشنبه طلوع آفتاب غروب آفتاب

گت بلاگز خوزستان اختصاص اعتبار میلیاردی جهت افتتاح پروژه‌های درمانی دزفول

به مناسبت هفته سلامت چندین پروژه درمانی در شهرستان دزفول مشمول بر مرکز تصویربرداری ام آر ای کوثر، 7 تخت آی سی یو و پایگاه‌های اورژانس 115 صفی‌آباد و شهر اما

اختصاص اعتبار میلیاردی جهت افتتاح پروژه‌های درمانی دزفول

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ دکتر یوسف پریدار، مدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: جهت راه اندازی مرکز تصویربرداری (ام آر آی) کوثر 50 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است است.

عبارات مهم : دزفول
وی با بیان این که مرکز تصویربرداری کوثر نخستین مرکز ام آر آی دولتی در این شهرستان است که با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه استاندارد جهانی راه اندازی شده، اظهار داشت: این مرکز با تعرفه دولتی به بیماران خدمت رسانی خواهد کرد.

پریدار همچنین اعتبار هزینه شده است جهت ایجاد 7 تخت آی سی یو در بیمارستان بزرگ دزفول را 8 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: با وجود تنها 20 تخت آی سی یو در بیمارستان بزرگ دزفول و انتظار بیماران جهت خوابیدن در بخش آی سی یو، نیاز به زیاد کردن تعداد تخت، نشانه گذاری شده است و در نخستین گام 8 تخت به آی سی یو این بیمارستان افزوده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این که بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی دزفول بار سنگین بیماران شهرهای شمال استان خوزستان و نیز استان های همجوار را بر دوش دارند، اذعان داشت: در قالب طرح تحول نظام سلامت و به منظور توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در دزفول، طرح درمانی از جمله زیاد کردن تخت های اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول از 25 تخت فعلی به 65 تخت در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: عملیات احداث بخش سوختگی با ظرفیت 20 تخت و با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و بلوک زایمانی نیز تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال به بهره برداری می رسد.

یوسف پریدار گفت: جهت راه اندازی 2 پایگاه اورژانس 115 در شهرهای صفی آباد و امام بخش مرکزی دزفول نیز 8 میلیارد ریال هزینه شده است است.

وی اظهار کرد: دزفول در حوزه بهداشت و درمان عقب است و با توجه به محدودیت های منابع مالی، با کمک خیرین در حال پیشبرد طرح های درمانی در این شهرستان هستیم.

عباس پاپی زاده، نماینده دزفول، نیز در آیین افتتاح 2 پایگاه اورژانس 115 در شهرهای صفی آباد و شهر امام گفت: احداث بیمارستان و مراکز درمانی در بخش های محروم دزفول موجب می شود تردد به مرکز شهر کم کردن یابد و کم کردن ترافیک را در شهر دزفول شاهد باشیم.

وی با بیان این که دولت در بحث بودجه با کمبود مواجهه هست، اذعان کرد: با وجود کمبود اعتبار، تلاش های خوبی در حوزه بهداشت و درمان در کشور صورت گرفته است.

پاپی زاده اولویت نخست در بحث درمان را محرومیت زدایی دانست و ادامه داد: در بخش های چهارگانه شهرستان دزفول باید درمانگاه و پایگاه درمان بستر ایجاد شود که این عنوان با جدیت در دست پیگیری است.

وی افزود: بخش مرکزی دزفول با جمعیت ۱۱۰ هزار نفر هنوز در بخش درمان دارای کمبودهایی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس همچنین به مسئله بزرگراه صفی آباد به میانرود به عنوان یکی از بزرگراه های اتفاق خیز اشاره کرد و افزود: ایمن سازی این بزرگراه با همراهی فرماندار در دست پیگیری است.

پاپی زاده بیان داشت: این بزرگراه اتفاق خیز که شاهد حوادث خونبار رانندگی هست، در دو فاز از چهارراه سیاه منصور تا چهارراه آوج و فاز دوم از صفی آباد تا میانرود ایمن سازی می شود و در این پروژه، دو نقطه اتفاق خیز در مسیر مشخص و پیمانکار تعیین شده است و در مرحله اجرا است.

حبیب اله آصفی، معاون استاندار خوزستان و فرماندار خاص دزفول نیز در این آیین با بیان این که سرمایه زیادی از سوی مردم دزفول در بانک ها بعد انداز شده است که باید این سرمایه ها در کارآفرین به کار گرفته شود، گفت: وقت زیادی صرف جذب سرمایه گذاری بخش شخصی در دزفول شده است است و نتیجه های خوبی نیز حاصل شده است است.

وی افزود: دزفول قطب کشاورزی است و می توان در کشاورزی صنعتی اشتغال زیادی ایجاد کرد.

انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: دزفول | پزشکی | اعتبار | درمانی | اورژانس | بزرگراه | بیمارستان | پایگاه اورژانس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog